Сфера
От „ДПС – Ново начало“ ще атакуват в съда увеличаването на таксите за паркиране в София и разширяването на обхвата на зоните
5281
България
От „ДПС – Ново начало“ ще атакуват в съда увеличаването на таксите за паркиране в София и разширяването на обхвата на зонитеОт „ДПС – Ново начало“ ще атакуват в съда увеличаването на таксите за паркиране в София и разширяването на обхвата на зоните, съобщиха от пресцентъра на партията.Действията на кмета Васил Терзиев и Столичния общински съвет (СОС) са арогантна демонстрация срещу хората в София, като с това поскъпване не се решава нито един проблем на паркирането и движението в столицата, обяви лидерът на формацията Делян Пеевски, цитиран в съобщението.
Автор: БТА / Редактор: Диляна Асенова
| 24 Ноември 2025, 11:26 ч.
От „ДПС – Ново начало“ ще атакуват в съда увеличаването на таксите за паркиране в София и разширяването на обхвата на зоните, съобщиха от пресцентъра на партията. Действията на кмета Васил Терзиев и Столичния общински съвет (СОС) са арогантна демонстрация срещу хората в София, като с това поскъпване не се решава нито един проблем на паркирането и движението в столицата, обяви лидерът на формацията Делян Пеевски, цитиран в съобщението. По думите му, двойното поскъпване от лева в евро представлява скандално погазване на Закона за въвеждане на еврото, който не допуска подобна спекулативна двойна, на практика, калкулация. Още преди два месеца призовах СОС да възпре зловредните мераци на кмета, защото хората не са длъжни да плащат скъпо и прескъпо за неговата некадърност и лъжите на „Продължаваме промяната – Демократична България“ (ПП-ДБ), допълва Пеевски. Според Делян Пеевски кметът и неговият екип, издигнати от ПП-ДБ и „Спаси София” вече две години безобразничат срещу хората в София, предизвикват корупционни скандали, съсипват и опропастяват всяко нещо, до което се докоснат и от ден на ден градът става все по-неуютен, все по-мръсен и все по-неприветлив. Но хората не трябва да бъдат наказвани за лошите си избори, затова утре ще атакуваме в съда решението на СОС за двойното поскъпване на паркирането в „синя” и „зелена зона”, както и срещу тяхното териториално разширяване, които предизвикаха справедливия гняв и протести на хората в столицата, пише още в съобщението. На 13 ноември СОС увеличи цените на паркирането в София и разшири обхвата на зоните за платено паркиране, като промените в Наредбата за организацията на движението на територията на Столична община влизат в сила от 5 януари 2026 година. Работното време на синята зона ще бъде от понеделник до неделя от 9:00 ч. до 21:00 ч. , а на зелената - от понеделник до събота от 9:00 ч. до 21:00 ч. Цените за почасово паркиране в синя зона ще бъдат 2 евро на час, в зелена зона - 1 евро на час. Винетният стикер за живущи в синя зона ще струва 150 евро, в зелена зона 100 евро. Решението предизвика недоволство и протести. Омбудсманът Велислава Делчева настоя решението за по-високи цени и нови зони за паркиране в София да бъде оттеглено, съобщиха от институцията на омбудсмана.
Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-важните новини и събития от рубриката във входящата си поща.
Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
|
|
Получавайте най-важните новини и събития от Вашият град.
От понеделник до петък от нашия редактор Стела Филипова
|
|
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
|
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
|
|
|
Окръжен съд - Кюстендил наложи наказание от седем години и половина затвор на пиян шофьор, причинил смърт при катастрофа
|
|
|
Олег Невзоров е на разпит в полицията във Варна, не е задържан
|
|
|
Олег Невзоров е локализиран веднага при стъпването му в България
|
|
|
Нова инвестиция в Бизнес зона „Перистър“ ще разкрие около 50 работни места в Разград
|
|
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
|
Време за четене - месец Юни
Препоръчани заглавия |
ОЩЕ ОТ НОВИНИТЕ ДНЕС
|
Общинският съвет в Радомир отложи разглеждането на докладна и обсъди ключови общински въпроси
|
|
|
Областният управител върна за ново обсъждане решение на Общинския съвет в Ловеч
|
|
|
Районна прокуратура – Габрово разследва причиняването на телесни повреди на двама мъже при сбиване в града
|
|
|
Централната избирателна комисия приключи работата си в мандат 2021–2026 с 10 национални избора и 174 частични вота
|
|
|
Седмият национален събор „Млечният път на България през вековете“ в Луковит ще се състои от 4 до 6 септември, реши Общинският съвет
|
|
Радиопрограми



Тикер
5281
ЗАПАЗИ
Централната избирателна комисия (ЦИК) приключи работата си в мандат 2021–2026 г. с последно заседание днес, 22 юни 2026 г., съобщиха от комисията.
През изминалите пет години ...